Vydané v: Fri, Aug 3rd, 2012

Pezinský permoník už o pár dní opäť priláka milovníkov minerálov

MinerályO niekoľko dní sa v Pezinku opäť budú môcť návštevníci stretnúť s akciou Pezinský permoník, ktorá priláka zberateľov minerálov, drahých kameňov aj skamenelín, aby sa mohli pochváliť svojimi nálezmi a zbierkami, ako aj nakúpiť ďalšie do svojej zbierky. Ojedinelá akcia, ktorá láka aj vystavovateľov a návštevníkov zo zahraničia má pripomínať aj banícku tradíciu, ktorá v Pezinku naďalej prežíva, hoci do starých baní sa už dávno fárať nechodí.

Pouličné ryžovanie zlata
Atmosfŕu hľadačov pokladov na americkom západe počas „Zlatej horúčky“ si aspoň trochu budete môcť vyskúšať vďaka pouličnému ryžovaniu zlata, čo je už tzradičnou súčasťou tohto podujatia v Pezinku. K tomu všetkému pridajme bohatý sprievodný program, kultúrne akcie a celkovo sa podujatie koná na niekoľkých miestach.

Program konajúci sa od 10. 8. 2012 v piatok do nedele 12. 8. 2012 prinesie viacero miest, ale aj možností, ako si tento deň užiť. Medzi vystavovateľmi bude možné nájsť aj odborníkov, s naozaj vzácnymi zbierkami. Podujatie sa tento rok bude končiť v nedeľu o 18:00 hodine.

Informácie a obrázok: http://www.pezinok.sk/

Autor článku

- Autor článkov o zaujímavostiach v hlavnom meste, o kultúre a bežne dostupných informáciách z Bratislavy.

Pezinský permoník už o pár dní opäť priláka milovníkov minerálov