Vydané v: Thu, Feb 28th, 2013

Revíziori v bratislavskej MHD ľudí nahrávajú, má to pomôcť riešiť spory

Revízori v bratislavskej mestskej hromadnej doprave si od zajtra budú nahrávať svoju prácu na zvukové zariadenie. Podľa kampane ide o sprístupnenie lepšej spravodlivosti pri riešení sporov a k obojstrannej čestnosti. Budú mať tak záznam aj prípadných výhovoriek výmyselníkov a rôznych ľudí, ktorí im často narozprávajú mnohé, no pri privolaní polície už menia výpovede. Revízori tak budú zároveň monitorovaní vo svojej práci tak aj keby niekto poznal príjemného revízora s prižmurujúcim okom, táto šanca padá, rovnako ako rôzne výmysly čiernych pasažierov. Záznam hovoreného slova totiž môže byť použitý proti nemu. Otázne je, do akej miery na tento fakt upozorní revízor pri kontrole ľudí, ktorí pre tlačenicu nepostrehli oznámenia, alebo si v meste nevšimli mimoriadne viditeľnú reklamnú kampaň… Človek v nervozite často povie niečo, čo nedopovie, nevysvetlí a v prípade, ak zistí, že je nahrávaný, je tiež otázne, do akej miery vôbec niečo povie.

Kampaň a nie len tá bude niečo stáť
Samotná reklamná kampaň v hlavnom meste určite nebola lacná. Veľké osvetlené reklamné city-lighty sú neprehliadnuteľné najmä v blízkosti električkových tratí a zastávok. Upozorňujú na nahrávanie cestujúcich v slovenčine a angličtine. Podľa našich zistení je to na Slovensku naozaj novinka.

Bratislavská doprava ide nahrávať ľudí

Vylepšenie, alebo len ďalšia komplikácia?
Fakt, že pri zabudnutí dokladov s mesačníkom, sa stávate na nejaký čas taktiež zločincom a pri nepochopení vyjadrovania je s vami aj ako so zločincom zaobchádzané, príliš neteší najmä mladých ľudí. Tiež ma prekvapil pri vlastnom hľadaní mesačníka medzi množstvom dokladov a klubových kariet prístup revízora, ktorý mi v domnienke, že som študent bez lístka, surovo tykal a chcel vytiahnuť občiansky preukaz z hŕbky dokladov sám. Pri všetkej slušnosti som si však dovolil ho upozorniť, že budem mať tridsať a podávajúc mu nájdený mesačník si vyprosujem určitý prístup. Taktiež sťažovanie sa na dopravnom podniku je problém, najmä pre fakt, že musíte na seba uviesť viaceré osobné údaje a aj oprávnená sťažnosť je odbitá neriešením a frázami. Napríklad sťažnosti na prostredník agresívneho vodiča autobusu, alebo pokus iného vodiča vyložiť a naložiť 15 ľudí na zastávke počas otvorenia dverí na 6 sekúnd a rýchly odchod pred ľuďmi, hoci 4 minúty pred oficiálnym časom odchodu. Bratislavskému dopravnému podniku však určite želáme úspešný rok 2013. Zvyšujúce ceny cestovného, nezlepšujúca sa situácia v postupoch a správaní revízorov, kde každý podozrivý až do nálezu dokladu je skrátka vinný… ma motivovali k jazde na bicykli.

zdroj: materské Zaujimavosti.net

Autor článku

- Autor článkov o zaujímavostiach v hlavnom meste, o kultúre a bežne dostupných informáciách z Bratislavy.

Revíziori v bratislavskej MHD ľudí nahrávajú, má to pomôcť riešiť spory